Online hivatali ügyintézés
Szabadtéri égetés szabályai
Belterületen az avar és kerti hulladékok égetésénél az önkormányzati rendelet az irányadó, külterületen irányított égetés a katasztrófavédelem külön engedélyével végezhető.
Az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról szóló 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet (OTSZ) 221-228. §-a rendelkezik a szabadtéri tűzgyújtásról. Az OTSZ szerint ha jogszabály (pl. önkormányzati szabályozás) másként nem rendelkezik, a lábon álló növényzet, tarló, növénytermesztéssel összefüggésben és a belterületi ingatlanok használata során keletkezett hulladék szabadtéri égetése tilos. A környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 48. § (4) bekezdése szerint a települési önkormányzat képviselő-testületének hatáskörébe tartozik az avar és kerti hulladék égetésére vonatkozó szabályok rendelettel történő megállapítása. Az önkormányzati rendelet jogszabálynak minősül, ezért törvényi felhatalmazás alapján, a belügyminiszteri rendelettel megállapított OTSZ-szel összhangban az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az avar és kerti hulladék égetését. Ahol viszont ilyen rendelet nincs, ott erre is az OTSZ tiltása az irányadó. Az OTSZ ugyancsak előírja, - ha jogszabály másként nem rendelkezik - az ingatlan tulajdonosa, használója köteles a területet éghető hulladéktól és további hasznosításra nem kerülő száraz növényzettől mentesen tartani. Mentesül az égetési, tűzgyújtási tilalom alól a katasztrófavédelmi szerv állománya, ha tevékenysége a károk csökkentésére, a tűz terjedésének megakadályozására, szabályozására irányul. Az OTSZ alapján a kilátókat, magaslati ponton elhelyezkedő létesítményeket, az önkormányzat vagy a helyi katasztrófavédelmi szerv vezetője által megbízott személyek a szabadtéri tüzek korai szakaszban történő észlelése céljából térítésmentesen igénybe vehetik.
Lakossági hirdetményMeghívóNőnapi köszöntőTájékoztatóTisztelt Ügyfeleink!
A pénzbeli és természetbeni szociális ellátások rendszere 2015. évben jelentős mértékben átalakul. Az átalakítást érintő fő szabályozási elemek 2015. március 1-jén lépnek hatályba. A segélyezési rendszer 2015. március 1-jei átalakításával összefüggésben az állam és az önkormányzatok közötti feladatmegosztás a szociális ellátások biztosítása területén átalakul: A jelenleg jegyzői hatáskörben lévő aktív korúak ellátásának megállapítása a járási hivatal hatáskörébe kerül. Az aktív korúak ellátása keretében kétféle ellátástípus állapítható meg: – a foglalkoztatást helyettesítő támogatás – az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás (új ellátás, a korábban rendszeres szociális segélyre jogosultak egy része erre válik jogosulttá). A februári járandóságot március elején még az önkormányzatok fizetik a helyben szokásos módon. A változás többek között azzal is jár, hogy áprilistól a támogatást nem kaphatják az önkormányzati házipénztárakból, hanem az összeg átutalással vagy postai pénzküldeményként kerül folyósításra. Akik már rendelkeznek folyószámlával, azoknak nincs teendőjük. Bankszámla hiányában a pénzküldemény postán kerül kézbesítésre. 2015. március 1-jétől a fenti támogatásokban bármilyen jellegű ügyintézést csak a Járási Hivatal intézhet. Önök a változásról 60 napon belül hivatalos tájékoztatást kapnak. Az újonnan a járási hivatalok hatáskörébe kerülő aktív korúak ellátásán túl továbbra is a járási hivatalok hatáskörébe tartoznak az alábbi ügykörök: – alanyi ápolási díj (az alapösszegű, a fokozott ápolási szükségletre tekintettel megállapított emelt összegű, valamint a kiemelt ápolási díj), – időskorúak járadéka, – alanyi és normatív jogcímen megállapított közgyógyellátás, – egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság. A felsorolt, állami felelősségi körben nyújtott szociális ellátásokon túl más ellátások nyújtásáról, jogosultsági feltételeiről az önkormányzatok döntenek az ún. települési, illetve rendkívüli települési támogatás keretében. Kérjük ennek részleteiről a lakóhelyük szerint illetékes települési önkormányzat munkatársainál érdeklődjenek. A szociális ellátásokkal kapcsolatosan a Tiszaújvárosi Járási Hivatal Hatósági Osztályának ügyintézői járnak el. Ügyfélfogadás helye: Tiszaújvárosi Járási Hivatal (3580, Tiszaújváros, Kazinczy út 3. I. em.)
Ügyfélfogadási idő: hétfői napokon 13,00 órától 16,00 óráig szerdai napokon 8,00 órától 12,00 óráig és 13,00 órától 16,00 óráig pénteki napokon 8,00 órától 12,00 óráig A járás minden településén – a fenti ügyintézési helyen és ügyfélfogadási időn túlmenően – a jelenleg is működő települési ügysegédek a megszokott ügyfélfogadási rendben és helyszínen látják el a szociális ellátásokkal kapcsolatos feladatokat.
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Pályázat - Önkormányzati Konyha élelmezésvezetőHejőkeresztúr Község Önkormányzata a "Közalkalmazottak jogállásáról szóló" 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Önkormányzati Konyha munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő A munkavégzés helye: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, 3597 Hejőkeresztúr, Petőfi utca 27. A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok: A konyha irányítása, alapanyagok megrendelése, beszerzése, beszállított áruk átvétele, raktári készlet kezelése, napi feladatok szervezése. Térítési díjak beszedése, számlázása, nyilvántartása. Az eltérő korcsoportú intézményi étkeztetés szervezése és szociális étkeztetés szervezése, irányítása, ellenőrzése
|