Online hivatali ügyintézés
Kultúra és szabadidő
1970. január 5-én került sor az új művelődési otthon átadására. A 800 000 forintból megvalósított épület egy klubhelyiségből, egy játékteremből, egy nagyteremből és könyvtárból állt. Az 50 000 forint értékű társadalmi munka bizonyítja, mekkora igény volt egy ilyen típusú intézményre. Az átadás a II. Hejő Menti Községek Művészeti Napjának keretén belül történt meg. Ez a nap a mezőgazdasági könyvhónap járási megnyitója is volt egyben. A gyermekfoglalkozások mellett este Hazám címmel a Miskolci Nemzeti Színház művészei adtak irodalmi műsort. A művelődési ház évente 2-3 bálnak, iskolai rendezvényeknek adott otthont. A művelődési terem 100, míg a mozi 199 férőhelyes volt. A könyvtár is itt működött egy ideig -1599 kötet könyvet lehetett igénybe venni. A téli hónapokban többek között asztalitenisszel lehetett múlatni az időt.
Az 1980-as években az ÁMK (Általános Művelődési Központ) országos mozgalmának keretén belül a Hejőkeresztúri iskola is szerepet vállalt. A tanításon kívül klubokat kellett szervezni és tulajdonképpen minden kulturális esemény megrendezését fel kellett vállalni. Egy külön erre a feladatra alkalmas népművelő került be a tantestület tagjai közé. A nagyobb rendezvényeket ekkor még a kultúrházban tartották meg, de az épület gyorsan romló állapota, valamint az erőltetett, állandó gyűlésekből álló rendszer miatt - amely egyre inkább visszahúzódásra késztette az embereket - még a rendszerváltás előtt hamarosan bezárt a létesítmény.
Szerepét - a kulturális élet szervezésében eddig is jelentős részt vállaló - az általános iskola és óvoda, az önkormányzat, kisebbségi önkormányzatok, civil szervezetek vették át. Az utóbbi években a lakosság érdeklődése ismét megnőtt a különböző programok iránt, amit a rendezvényeken részt vevők magas létszáma is igazol
A szabadidős tevékenységek legfontosabb színterévé a község határában található bányató válhatna. A tó tisztasága és nagy kiterjedése egyre több embert vonz a nyári hétvégéken a faluba. Az elmúlt években sokan vásároltak házakat a tó közelében, hogy hétvégi kikapcsolódásukat biztosítsák. A vízparti életet igyekszik felpezsdíteni a község vízisport egyesülete. A kisebbik bányatavon vízisíelési lehetőségek várják az érdeklődőket. Nyáron csapatokban járnak ki a vízisport szerelmesei (a surf-ösök, kajakosok, vitorlázók stb.) és a strandolni vágyók a városlakók számára is közeli tópartra. Ez a község számára egyelőre még kiaknázatlan kincs, amely egyrészt rekreációs lehetőségeket jelent a helyi lakosok és az idelátogatók számára, másrészt a falu iparűzési adóbevételében is további jövedelemforrásként szolgál. Jelentős sportturizmusi bázist lehetne ezekre az adottságokra építeni.