Online hivatali ügyintézés
A Tiszaújvárosi Katasztrófavédelmi Kirendeltség felhívása a téli időszak főbb veszélyforrásairól
1.) Téli időjárás veszélyei, tüzelő-fűtőberendezések biztonságos használata: A szén-monoxid mérgezés nagyon gyakori háztartási baleset, a mérgezés következtében közel annyian veszítik életüket, mint a tűzesetek során, de ennél nagyságrenddel többen kerülnek életveszélybe, jutnak a mérgezés miatt kórházba. A szén-monoxid szerves anyagok tökéletlen égése során jön létre, színtelen, szagtalan, nem irritál, könnyebb a levegőnél, és tűzveszélyes gáz. A riasztók 3-20 ezer forintba kerülnek. Javasoljuk, hogy a szén-monoxid érzékelőket épületgépészeti szerelvényboltban, vagy egyéb erre szakosodott üzletben vásárolják meg. A szén-monoxid mérgezést okozhatja a hibás gázkészülék, de a rossz kémény is. A lakástulajdonosok kötelessége, hogy a gáztüzelő berendezések-, valamint a tartalék kéményeket évente legalább egyszer, a szilárd- és olajtüzelésű berendezésekhez tartozó kéményeket évente két alkalommal ellenőriztesse. Ezen felül négy évenként az égéstermék elvezetők műszaki felülvizsgálatát is el kell végeztetni. A kéményseprőt engedjük be, hogy végezhessék munkájukat. Mindez a saját érdekünk. Aki nem tesz eleget kötelezettségének az akár tűzvédelmi bírsággal is sújtható. Győződjünk meg arról, hogy a készülékből kilépő fém cső falhoz rögzítése nem lazult-e meg, a kéménycső elemei nem mozdultak-e el. Figyeljünk a rozsdafoltokra, a szokatlan kidudorodásokra a fém kéményen, és bármilyen szokatlan működésre, hibának tűnő változásra. A falazott kéményben a meglazult tégla, a törés, repedés, a kormozódott foltok mind-mind problémát jelezhetnek. Ha valahol kormozódást látunk, mindenképpen hívjunk szakembert. A tüzelőanyagot tartsuk távol a működő készüléktől, használjunk kandallórácsot, és szikrafogó tálcát. Ne tüzeljünk éghető folyadékot, műanyagot, nedves fát, szemetet. Felhívás - ÉmászTILALOM!Tisztelt Horgásztársak!
A Hejőmenti Horgász Egyesület 2013. szeptember 25. –én 300 kg horogérett pontyot telepít a kezelésünkben lévő „vasúti bányatóba”. A telepítés miatt 2013. szeptember 25. –én 06:00 órától, 2013. szeptember 28. –án reggel 07:00 óráig általános horgászati tilalmat rendelünk el! Nappali horgászat (napkeltétől – napnyugtáig) szeptember 28. –án reggel 07:00 órától (szombat), míg éjszakai horgászat 2013. október 04. –étől (péntek) engedélyezett. Kérjük a tilalom szigorú betartását!
Tisztelettel: a vezetőség Ingyenes tanfolyam
Elkezdődött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tagdíjbevallási időszaka!
Tájékoztatjuk, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2013-as évi adategyeztetési és tagdíjbevallási időszaka elkezdődött. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara minden tagját levélben értesíti és tájékoztatja a szükséges teendőkről. Az adategyeztetést és önbevallást a kamarai bevallás honlapján elérhető www.bevallasnak.hu felületen kell elvégezni. Amennyiben Önt a kamarai törvény nem kötelezi a tagságra, úgy a fent említett felület üzenetküldőjén keresztül kérheti regisztrációjának törlését, nem kell bevallást tennie. Az adategyeztetés és tagdíjbevallás határideje: 2013.július 31. Amennyiben nincs módja Internet elérésen keresztül bevallásának elkészítésére, úgy keresse fel személyesen területi igazgatóságunkat vagy tanácsadói irodáinkat. A tagdíj önbevalló lapot aláírva a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara területi igazgatóságára is el kell juttatni. A tagdíj befizetés határideje: 2013. augusztus 31. A tagdíjbefizetés két módja: • Átutalással az alábbi számlaszámra:11749008-20190244. • Vagy sárga csekken, melyet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara területi igazgatóságán vehet át vagy a kamarai tanácsadójától kérheti. Mind az átutalásnál, mind a csekknél a közlemény rovatban a kamarai nyilvántartási számot fel kell tüntetni! Kérdése esetén forduljon bizalommal a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara területi igazgatóságához, vagy tanácsadói irodájához! Köszönjük Tagjaink megtisztelő együttműködését!
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Harc a települések elnéptelenedése ellen – elindul a „200 falu” projekt modellprogramjaHejőkeresztúrra látogatott pénteken Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, hogy hivatalosan is bejelentse a települések elnéptelenedési folyamatainak megfordítására kihirdetett pályázatot, amely a 2014-2020 között zajló „200 falu” projekt modellprogramjaként szolgál majd. Közlemény. A program keretein belül összesen a közép-magyarországi régióban több mint 350 millió forintra, a konvergencia régiókban 500 millió forintra pályázhatnak a települések, hogy a helyi társadalomban rejlő potenciálra építő lépésekkel visszafordíthassák a negatív gazdasági és társadalmi folyamatokat.
Az utóbbi évtizedben tapasztalható a vidéki térségekből történő egyre intenzívebb elvándorlás. Az 50-es évek elején a lakosság 63 % -a élt falvakban, a 80-as években 53%-a, míg a 90-es években a 38%-a, a tavalyi népszámlálás során pedig már csak 30,5 %-a. Ezek az arányok annak tudatában is riasztóak, hogy Magyarország teljes lakossága is folyamatosan csökken, és időközben egyre több települést nyilvánítottak várossá.
|